· RSS
Ландшафтний заказник "Климова Дебра"
Меню сайту


Пошук


Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


Архів записів


Друзі сайту



19.03.2024, 07:09

Ландшафтний заказник "Климова дебра"

Ландшафтний заказник "Климова дебра", загальною площею 296,0га, оголошено рішенням Львівської обласної ради від 30.06.2009р. № 933.

Місце знаходження: Жовківський р-н, Жовківський ДЛГ, В'язівське л-во.

Ландшафтний заказник "Климова дебра" створений з метою збереження ярово-балкових ландщафтних комплексів (дебр) - типових екосистем Розточчя.

Територія ландшафтного заказника належить до природної області Розточчя та Опілля.(Західно-Українська провінція (край) лісостепової зони). Територія межує з Головним Європейським вододілом, що надає їй певного ландшафтно-географічного значення. Вона складається із кількох вирівняних при вододільних поверхонь межиріч та їх спадистих і крутих схилів. Середня висота привододільних поверхонь – 360-370 м н.р.м.

Найпоширенішим типом лісу є дубово-грабова бучина природного походження. Вона займає привододільні поверхні та верхні і середні частини схилів покритих сірими та світло-сірими лісовими ґрунтами на лесовидних суглинках. Південна частина майже повністю зайнята корінними середньовіковими та пристигаючими грабово-буковими, буковими та сосновими деревостанами. У північній частині переважають похідні: букові, дубово-букові, буково-дубові деревостани вігом 40-50 р., де для підліску характерна калина, бузина, малина, ожина. У понижених ділянках вздовж потічків або відкритих низинних боліт поширений мокрий чорно вільховий сугруд, зайнятий вільшаниками з вільхи клейкої з домішками берези, одинично сосни та осики. Тут переважають дерново- і перегнійно-глейові, торф'янисто-глейові ґрунти.

У лісових біотопах поширені полівка лісова, миша жовтогорла. Рідше трапляються бурозубка звичайна і миша лісова. Серед плазунів  - прудка і живородна ящірки, вуж звичайний та гадюка звичайна. Тритони звичайний і гребінчастий, мідянка звичайна – занесені до Червоної Книги України.

Орнітофауна представлена такими видами: зяблик, чорноголова кропив’янка та вільшанка; до категорії рідкісних можна віднести сову довгохвосту.

Дана територія репрезентує унікальні для регіону Розточчя ландшафтні комплекси заліснених ярів і балок з  місцевою назвою "Дебри". Розташування Климової дебри на Головному Європейському вододілі визначає гідроекологічну значимість цієї території. Її ландшафтна і біотична структури сприятливі для підтримання міграційних шляхів диких тварин.