Неподалік лісових масивів Соснівського лісництва, близько берега Західного Бугу самотньо височів занедбаний хрест, встановлений на місці криївки Української Повстанської Армії. Історичне місце, де мужньо тримали оборону нескорені упівці.
![](/img7/65831672_2531497066934416_6269564951124246528_n.jpg)
Лісівники Соснівського лісництва ДП "Жовківський лісгосп" разом з однойменним шкільним лісництвом та їхнім наставником вчителем історії – учасником бойових дій у зоні АТО – Олексієм Фроловим, упорядкували територію біля цього пам’ятного місця, оновили сам хрест – пофарбувавши його у кольори національного прапора. Тепер воно точно не залишиться непоміченим, а тим більше – забутим.
![](/img7/IMG_6355.jpg)
День видався насиченим і продуктивним, адже юні лісівники не лише допомагали фізично, вони збагатились знаннями з історії цього краю.
На запрошення наших лісівників, про славетне минуле цієї місцини , а також учасників національно-визвольних змагань під проводом ОУН-УПА - сокальчан, розповідав місцевий мешканець Григорій Михалюк. Пан Григорій, що за фахом інженер-шахтобудівельник, але в душі – відданий історик та дослідник теми, розповів про те, що в цій криївці свого часу перебував провідник Сокальської і Рава-Руської округи Яків Притулка, псевдо «Бурий», референт – Пилип Царич, псевдо «Левич» та Петро Сироїд псевдо «Соловейко», а також командир військової округи «Буг» - Василь Левкович «Вороний», що безпосередньо спілкувався з Романом Шухевичем. Внаслідок викриття криївки енкаведистами, партизани, за винятком «Вороного» загинули. Тому на цьому місці і був встановлений хрест. Сама ж криївка мала два метри висоти. Тут були нари для чотирьох осіб, друкарська машинка, компас, та інші необхідні речі.
![](/img7/DSCN9064.jpg)
«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани» - невмирущий вислів Максима Рильського. Лісівники Жовківського лісгоспу у своїй роботі з підростаючим поколінням, юними гуртківцями шкільних лісництв, керуються саме таким принципом.
Бо ж сьогодні, коли історія твориться за нашої участі, прищепити любов до Батьківщини та сформувати стійку громадянську позицію у молоді – річ життєво необхідна для успішного майбутнього.
Прес-служба ДП «Жовківський лісгосп»
|