Захист лісу є одним з пріоритетних завдань лісової галузі. Останнім часом лісові культури потерпають від поширеного шкідника жука-короїда. Шкода від нього надзвичайно велика. Уражене короїдом дерево поступово всихає. Проблема всихання лісонасаджень турбує лісівників всієї країни. У пошуках кращого методу боротьби з цими комахами, науковці виявили, що шкідники чутливо реагують на запахи. Під час шлюбного періоду самки виділяють феромони – пахучі речовини. Це і послужило ідеєю використовувати запахи в пастках. Спосіб дуже дієвий, за умови, що цих пасток буде достатньо. На 1 га лісу потрібно 4-5 феромонних пасток, так як на один і той же аромат злітаються всі самці в окрузі, хоча лялечки і залишаються на своїх місцях.
Шкідників раніше було менше, кажуть фахівці. Через зміну клімату соснові посадки ослаблені, короїду легше дістатися під кору, розмножуватись й нищити дерева.
У ДП «Жовківське лісове господарство» теж стикнулись з подібною проблемою. У наших лісових угіддях поширеними є короїд верхівковий та короїд-друкар. Вони, головним чином, уражають соснові насадження та дорослі дерева. На жаль, спостерігається невтішна тенденція із збільшення площ всихання соснових насаджень. У лісах «Жовківського лісгоспу» регулярно проводяться лісопатологічні обстеження, моніторинг стану лісових насаджень. І у боротьбі з комахами-шкідниками почали використовувати феромонні пастки.
Підприємство закупило феромонні диспенсери (112 штук), а працівники Любельського, Зіболківського, Бутинського, Соснівського, Низівського,В’язівського та Великомостівського лісництв самотужки виготовили уже згадувані пастки з підручних матеріалів: лійок, які використовувались на підсочці лісу, пластикових пляшок та ін. та розвішували їх на територіях своїх лісництв.
Прес-служба ДП «Жовківський лісгосп»
|