У потоці щоденних клопотів, говорити про свою роботу у лісівника часу практично не залишається. Проте інтерес суспільства до роботи лісового господарства вимагає постійної публічності. Часто-густо «людям лісу» доводиться доносити важливість тих чи інших робіт у лісі до громадськості. І саме лісівники дбають, найбільше переживають за те, щоб суспільство- з одного боку було забезпечене деревиною, а з іншого – щоб прийдешнє покоління могло рівноцінно, як і нинішнє, користатись благами, що дає нам ліс!
Постійно наголошуючи на тому, що лісовідновлення є пріоритетом у цій роботі, за перше півріччя 2019 року жовківські лісівники висадили майже мільйон сіянців нових дерев. Увесь посадматеріал був вирощений та доглянутий дбайливими руками у теплицях та розсадниках підприємства.
Для потреб суспільства у січні-червні цього року лісівнки заготували 30,313 кбм деревини. А це – сировина для будівництва, меблевого, целюлозно-паперового виробництва, опалення домівок та закладів соціальної сфери ( шкіл, садочків, поліклінік і т.д), багато іншого.
Підприємство розвиває власну переробку деревини, для забезпечення потреб вітчизняних та зарубіжних споживачів, у першу чергу - краян у пиломатеріалах ( для будівництва, ремонту, перекриття житлових, господарських будівель та споруд).
Увесь комплекс лісогосподарських робіт проводиться виключно штатними працівниками, без залучення найманих бригад, що дає змогу забезпечити офіційним працевлаштуванням мешканців довколишніх громад, дати їм гідну зарплатню та сплачувати податки. Середня заробітна плата на одного працюючого за підсумками звітного періоду склала 11,5 тис грн.
Ознакою ефективної діяльності державного підприємства є обсяг та своєчасність сплати податкових платежів. За шість місяців 2019 року у Жовківському лісгоспі ця сума уже перевищила позначку 12 млн грн. З них до держбюджету жовківські лісівники сплатили 5,9 млн грн, до бюджетів місцевих громад – 3,7 млн грн, ЄСВ – 2,8 млн грн.
Робота у лісі вкрай непроста, відповідальна і, на жаль, малознайома для більшості людей, що не пов’язані з лісівничою професією. Разом з тим «люди лісу» роблять щоденно цю роботу. Проводять догляд за культурами, за сіянцями в теплицях, оберігають лісові масиви від самовільних рубок, самотужки прибирають їх від стихійних сміттєзвалищ, облаштовують місця для відпочинку, вирощують декоративний посадковий матеріал, прокладають лісівничо-пізнавальні маршрути, озеленюють адмінбудівлі, створюють дендрологічні парки, заготовляють насіння і проводять цілий ряд біотехнічних заходів у мисливських угіддях, займаються заготівлею деревини та переробкою її у лісокомплексі підприємства... Всього й не перелічити! І у цій роботі керуються принципами сталого невиснажливого користування.
З ініціативи профспілкової організації та, за сприяння керівництва підприємства, нещодавно працівники лісгоспу та члени їх сімей побували у дводенній екскурсії на мальовничому Закарпатті та Гошівському монастирі.
Нав’язаний суспільству стереотип, що лісівник лише рубає ліс, чи те, що він далекий від культурного життя не має права на існування у нашому часі.
Сьогодні, лісівники – це перш за все, працелюбні, патріотично налаштовані, моральні та високодуховні люди, добрі господарі у лісі, на плечах у яких – важлива місія – раціонально використовувати та примножувати зелене багатство.
|